Biografie

Enrique Iglesias se narodil v Madridu, hlavním městě Španělska, 8. května roku 1975. Celý vlastním jménem se jmenuje Enrique Miguel Iglesias Preysler. Jeho otcem je slavný zpěvák Julio Iglesias a matkou je modelka Isabela Preyslerová, ti však žijí odděleně od Enriquových tří let. V osmi letech se přistěhoval za svým otcem do Miami. I přesto, že měl slavné rodiče, prožil celé své dětství stejně jako jeho vrstevníci, nebyl zhýčkaný ani rozmazlený a své postavení nevyužíval pro svůj prospěch.

Dětství

Enrique Iglesias rok studoval obchodní univerzitu v Miami, ale pak se rozhodl, že se vydá na vlastní pěveckou dráhu. V roce 1995 si vymyslel pseudonym Enrique Martinez, pod kterým vystupoval, aby se nedostal pod palbu kritiků a nebyl preferován jen pro to, že jeho otec je slavný zpěvák. Enrique Martinez měl přicestovat ze Střední Ameriky do Španělska.

Jeho pravé jméno ale bylo brzo odhaleno a tak své první španělsky nazpívané album pojmenoval Enrique Iglesias. Po nahrání alba následoval obrovský úspěch, alb se prodalo více než 6 000 000 nosičů. Za toto album získal i ocenění Grammy.

Turné a ocenění

Květen 2009 Enrique Iglesias se v květnu objevil na sousedním Slovensku a to právě když pořádal své turné. Českou republiku ale bohužel vynechal. Turné bylo na počest nového alba Enriqua Iglesiase, které obsahuje nejlepší hity z jeho dosavadní kariéry a dva nové songy. Enrique Iglesias si zazpíval v Košicích, kde ho doprovázela kapela se zpěvačkou. Přiletěl soukromým letadlem, byl ubytovaný v hotelu Hilton, ale podle slov personálu je to celebrita bez přehnaných požadavků na rozdíl od jiných celebrit. Požadoval pouze ovoce a vodu. Na koncert se dostavil s půl hodinovým zpožděním, ale publiku a fanouškům to vynahradil úžasnou show, která pro ně byla připravena. Na podium si Enrique Iglesias vytáhl i několik fanoušků, pro které to byl jistě zážitek na celý život. Z Košic odletěl Enrique Iglesias svým soukromým letadlem do Bělehradu, kde ho čekal další z celé šňůry koncertů.

Billboard Latin Music Awards

Duben 2009 Na Floridě v Miami při vyhlašování Billboard Latin Music Awards získal Enrique Iglesias dohromady pět trofejí. Tyto ceny obdržel Enrique Iglesias za nejlepšího interpreta latinskoamerické hudby, za nejlepší album latinskoamerické hudby, za nejlepší desku mužského interpreta, také za nejlepší latinskoamerickou skladbu s příměsí popu a v neposlední řadě za nejlepší latinskoamerické album roku s žánrem popu, který je nemalou součástí celého alba a dalo by se říci, že všech jeho alb. Tohoto slavnostního ceremoniálu se účastnily a zároveň byli oceněni skupina Aventura, zpěvačka Iva Queenová, hudebník Flex a cenu za celoživotní přínos převzal Carlos Santana. Hosté, kteří na tomto slavnostním gala večeru vystoupili, byli například oceněný Enrique Iglesias nebo Akon.

Bailamos

Song, který Enriqua Iglesiase nejvíce proslavil, se jmenuje Bailamos. Byl natočen pro soundtrack k filmu Wild Wild West, který režíroval Will Smith a stal se téměř ihned hitem číslo 1, který byl hrán v rádiích po celém světě. Enriquovo první anglicky nazpívané album Enrique bylo dvojnásobně platinové v USA a platinové nebo zlaté ve 32 zemích po celém světě.

Enrique Iglesias si kromě zpívání objevil i ve filmech. Svá alba nazpíval ve čtyřech jazycích, mezi ně patří rodná španělština, angličtina, portugalština a italština. Oblibu získal nejen v Americe a Evropě, ale také na Taiwanu, v Rusku a Středním Východě. Film, v kterém si Enrique Iglesias zahrál je Once Upon A Time In Mexico. Objevil se zde vedle slavných herců jako je Antonio Banderas, Johnny Deep nebo Salma Hayeková. Také byl hostem v seriálu How I Met Your Mother.
Enrique Iglesias byl před natočením svého prvního anglicky nazpívaného alba známý především v latinském světě. Během krátké doby se z Enriqua Iglesiase stala oblíbená, hledaná a obletovaná celebrita. Při svém celosvětovém turné byla vyprodána všechna místa na jeho koncertech.Igle­siasova alba se začala prodávat po milionech kusů. Enrique Iglesias získal za svou práci také mnoho cen a stal se slavnějším než jeho vlastní rodiče. Mezi významné ceny, které obdržel, patří již zmiňovaná Grammy, ale také mnoho dalších jako je například cena American Music Awards nebo Premios Lo Nuestro.