Enrique Iglesias

Enrique Miguel Iglesias Preysler (narodil se 8. května 1975 v Madridu) je španělský popový zpěvák. Narodil se ve slavné rodině – zpěvákovi Juliu Iglesiasovi a modelce Isabele Preyslerové. V osmi letech se přestěhoval za svým otcem do Miami, kde jeden studoval na obchodní univerzitě, ale potom se rozhodl pro vlastní pěveckou kariéru. V roce nejdříve 1995 vystupoval pod pseudonymem Enrique Martinez, který měl přicestovat ze Střední Ameriky do Španělska – bál se totiž kritiky a srovnávání s otcem.

Od roku 2002 má Enrique Iglesias vážný vztah s teniskou a modelkou Annou Kurnikovovou. S ní se seznámil, když spolu natáčeli videoklip k jeho písni Escape, kde hrála jeho přítelkyni. Později se z toho vyklubal vztah. Pauza, kterou si dali v roce 2007 (prý kvůli dětem, Enrique totiž děti ještě nechtěl, ale Anna po nich toužila), byla pouze vtip. Díky Enriquově humoru tak světem proletěla bleskově zpráva, že se po pěti letech rozešli. I přes občasné malé rozchody, které proletí bulvárem a ani nemusí být pravdou, jsou již sedm let spolu.

Enrique Iglesias spolu se Sarah Connor nazpíval písničku Taking Back My Love, která je aktuálně nejnovější. Klip s ní je určen pro Evropu a obdoba tohoto klipu s Ciarou je určena pro Ameriku.